Öncelikle “mutlu çocuk” olarak yetiştirmeyi amaçladığımız öğrencilerimizin, gelecekte düşledikleri yerde olabilmeleri bizim için çok önemli. Seviyelerini belirleyip her birini kendilerine uygun programlarla eğitmek ve yetenekleri doğrultusunda hayata hazırlamakta. Bireyin hayata hazır olmasının yolu, şüphesiz ki kendini tanımasından geçiyor. Kendini tanıyan, kültürel-sosyal becerilerini keşfeden ve ailesi ile yeteri kadar vakit geçiren her birey, mutlu birer birey olarak yetişiyor.

image

İşte bizler de tam bu nedenle, akademik programımızın dışında kalan zamanlarda; öğrencilerimiz hem kendilerini tanıyıp keşfetsin hem de aileleri ile kaliteli vakit geçirebilsinler için diye “Yaşayan Okul” konseptini hayat geçirdik. Öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri beraber gerçekleştirebilecekleri “Yaşayan Okul”, hafta sonları öğrenci ve velilerimizin kullanımına açık.

Sosyal Etkinliklerimiz

Halı Saha Turnuvaları
Satranç Turnuvaları

Bu konsepte uygun olarak tasarlanan kampüsümüzde; sınıf bostanlarında mevsimine uygun sebze üretiminden çeşitli cinslerdeki kümes hayvanlarına; taş fırında ekmek pişirmekten doğal yoğurt yapımına söyleşi ve konser etkinliklerine kadar pek çok etkinlik ailecek gerçekleştirilebiliyor. Böylece; yeteneklerinin ve yapmaktan keyif aldıkları uğraşların farkına varan öğrencilerimiz, bir yandan kendilerini tanıyor bir yandan da aileleriyle birlikte vakit geçirmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Bu sayede ‘’İyi bir insan” olarak yetişen öğrencilerimiz, “mutlu bir çalışan” olmak için, geleceğe güvenle adım atıyorlar.

image

Öğrencilerin, aileleriyle kaliteli zaman geçirebilmelerini sağlamak adına, “Eve ödev vermeme” prensibini benimsiyoruz. Bu çerçevede, çocuklarıyla az vakit geçirdiği için üzülen, kaygılanan ve kendi hobi saatlerinden fedakârlık yapan anne-babaları da “Yaşayan Okul” konseptiyle kucaklıyoruz. Yaşayan Okul’da sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif, tarımsal alanlarda yapılacak çok şey var!

Aileler ve Etkinlikler

Öğrencilerimizin fiziksel ve kişisel gelişimlerini doğru bir biçimde tamamlamaları, mutlu birer birey olarak hayatlarına devam edebilmeleri için; akademik programlarla birlikte sportif, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerin koordineli olarak yürütülmesi gerektiğini biliyoruz. Akademik eğitim ve onu destekleyen deney, gezi ve gözlem gibi etkinlikler dışında; öğrencilerimizin fiziksel ve kişisel gelişimlerini destekleyip öğrenme becerilerini güçlendiren tüm etkinliklere önem veriyoruz. Yaşayan Okul, öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilme becerilerini geliştiren, onlara özgüven kazandıran tüm bu etkinlikleri, aileleri ile birlikte gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor. Yaşayan Okul sayesinde bizler; başarılı, sağlıklı, mutlu, kendine güvenen, başaracağına inanan, içinde bulunduğu toplumun değerlerini gözeten, ailesini önemseyen ve farklı kültürel değerleri anlayan bireyler yetiştiriyoruz.